• https://www.facebook.com/batmankayapinar
  • https://www.twitter.com/samir_ozhan
Anket
Hizmetlerimizden memnun musunuz?
Bilgi Edinme
İstek ve Şikayet

Başkan, kontrollü sosyal hayat denetiminde

Covid-19 salgını ile mücadele denetimleri gerçekleştiren Başkanı Samir Özhan, belde sakinlerine sorumluluk çağrısında bulundu.

Covid-19 salgını ile mücadele denetimleri gerçekleştiren Başkanı Samir Özhan, belde sakinlerine sorumluluk çağrısında bulundu.

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 İl Valiliğine gönderilen genelgeye göre ülke genelinde olduğu gibi Batman’ın Gercüş ilçesi Kayapınar beldesinde de denetimler gerçekleştirildi.

Genelge kapsamında Covid-19 ile mücadele denetimleri gerçekleştiren Kayapınar Belde Belediye Başkanı Samir Özhan, belde sakinlerine sorumluluk çağrısında bulundu. Özhan’a Kayapınar Jandarma Karakol Komutanı Kd. Bşv. Muammer Yardımcı eşlik etti.

Belediye Başkanı Samir Özhan jandarma ekipleri ile birlikte salgın ile mücadele kapsamında iş yerleri, marketler, camiler, berber ve tüm yaşam alanlarında kontrollü sosyal hayat döneminde Coronavirus Bilim Kurulu tarafından belirlenerek yayımlanan rehberlerde yer alan kurallar ve alınması gereken önlemlere ilişkin sorumlulukların yerine getirilip getirilmediğinin denetimlerini gerçekleştirdi.

Başkan Özhan yaptığı açıklamada, “Uyulması gereken kurallar hakkında uyarılarda bulunduk. Bizler Belediye olarak Coronavirus hastalığının ülkemizde ilk görülmesinden bu yana Coronavirus ile mücadelede aralıksız çalışmalarımıza devam ediyoruz. Vatandaşlarımızın da sosyal mesafe kuralına uymaları, maske takmaları ve hijyene özen göstermelerini rica ediyoruz. Salgın tehlikesi geçmiş değil, Coronavirus ile mücadele devam ediyor. Kurallara uyalım, tedbiri elden bırakmayalım. İnşallah bu süreci hep birlikte atlatacağız.

115 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar23.415023.5088
Euro25.214625.3156